Bezpečnostní etikety - inotec
Inotec Barcode Security je partnerem 2. ročníku konference SpeedChain Slovakia, konané ve dnech 1.-2.6.2017
 

Bezpečnostní etikety

Evidence majetku pomocí etikety Diovoid
Po odstranění etikety Diovoid (část)
Poslední vrstva po odstranění

Unikátní bezpečnostní etikety jako ochrana proti kopírování produktů

Pirátské kopírování způsobilo škody okoly 400 miliard liber v tomto roce. To je přibližně 10% celosvětového obchodu. Oblečení, léky, elektronická zařízení jsou oblasti, které se nejvíce potýkají s problémem pirátského kopírování. Vznikají dodatečné náklady na vyřizování reklamací, přepravu zboží a dodatečné ochranné prvky. V neposlední řadě dochází ke zhoršení reputace výrobce v důsledku výskytu pirátských kopií jejich produktů na trhu.

 

 

DioVoid

Každá část distribučního řetězce umožňuje falšování produktů. Diovoid je samolepící etiketa, která může být použita v celé řadě aplikací. Potisk čárovým kódem nebo QR kódem zaručuje jedinečnost každé etikety. V okamžiku kdy je etiketa odstraněna z obalu nebo produktu, čárový kód je zničen. Navíc takto odstraněnou etikety již nelze znovu nalepit, lepidlo je odstraněno. Toto řešení znemožňuje falšování produktů označených etiketou Diovoid. Flexibilita jedinečné identifikace každé etikety – čárový kód, text a grafika, zaručuje daleko vyšší stupeň ochrany produktů oproti tradiční etiketě typu Void.

 

DioSecure

Diosecure je další generace bezpečnostní etikety. Obě vrstvy etikety (vrchní i spodní) mohou být barevně digitálně potištěny variabilními daty – grafika, čárové a QR kódy, sériová čísla.

Pokud je etiketa odlepena, na povrchu zůstane bezpečnostní vrstva, která obsahuje bezpečnostní prvky jako důkaz originality produktu. Specifická date v bezpečnostní vrstvě představují další ochranu proti kopírování produktů. Jako další bezpečnostní prvek se může použít odkaz na webové stránky, kde lze ověřit pravost produktu. Tento odkaz je většinou v QR kódu, který lze dnes číst pomocí mobilních telefonů.

Flexibilita etikety Diosecure je dosažena digitálním potiskem variabilních údajů v obou vrstvách této etikety. Obě vrstvy jsou tištěny odděleně a mohou obsahovat různé údaje a objekty. Veškeré tištěné informace – logo společnosti, obchodní značky a další grafika v obout vrstvách etikety zaručují originalitu označených produktů-