detail - inotec
23.10.2012

Značení kontejnerů zaručuje hladký průběh distribuce ve společnosti Actebis Peacock

Společnost Actebis Peacock GmbH se sídlem Soest - Německo, je největší pobočka společnosti Actebis Group a jedna z předních distribučních společností v oblasti produktů informačních technologií, mobilní a spotřební elektroniky v Německu. Prodejci mohou profitovat z velkého rozsahu služeb, jako jsou skladové zásoby 85.000 položek, prodejní a marketingová podpora, e-služby a elektronická výměna informací, finanční poradenství a logistické služby.

Logistické centrum v Bad Wünnenberg-Haaren je uskladněno 30.000 položek a denně je expedováno 20.000 zásilek.
K zajištění správné kompletace všech zásilek používá společnost Actebis vnitřní systém kontejnerů. Těmto účelům slouží 1.000 žlutých plastových boxů označených etiketami s čárovým kódem.
Tok zboží ze skladu do expedice je zajištěn pomocí 5.000 černých kontejnerů, každý z nich je opět označen etiketami s čárovým kódem.
Dříve používané etikety, tištěné pomocí termotrasfer tiskáren, bývaly velmi často poškozené náročným provozem, zejména při přechodu z jednoho přepravníku na další. Důsledkem byla značná chybovost při automatické identifikaci jednotlivých přepravek.
Nízká mechanická odolnost používaných etiket způsobila nečitelnost etiket s čárovým kódem u více než 5% používaných přepravek.
V tomto bodě nelze přesně vyčíslit finanční ztráty, způsobené nečitelnými čárovými kódy.
Nicméně, Actebis Peacock rozpoznal, že 100% čitelnost snižuje náklady a urychluje procesy distribuce.

Perfektní čitelnost Diomaster etiket společnosti inotec
Pro zaručení perfektní čitelnosti hledala společnost Actebis Peacock robustní etikety, které budou odolné vůči vysokému mechanickému zatížení v jejich logistickém procesu. Celkem oslovili 4 výrobce etiket.
Actebis Peacock vybral jako dodavatele etiket společnost inotec Barcode Security a její produkt Diomaster HUW.
Tato jednovrstvá samolepící etiketa je složena z robustního polyesteru a je potištěna digitálně ze spodní strany materiálu, tzn. že čárový kód není tištěn na povrch etikety, ale pod povrch.
Jelikož čárový kód je chráněn vrchní vrstvou polyesterového materiálu, je velice oděru a otěru vzdorný, vysoce odolný mechanické námaze.
"Zejména použitý matný materiál je velice vhodný pro přesné skenování, eliminuje nepříznivé odlesky způsobené prostředím", řekl Stefan Trauer, Actebis Peacock. Po několika týdnech testování bylo konstatováno, že žádná z inotec etiket nebyla viditelně poškozena.
"Často jsme měli problémy v průběhu našeho interního logistického řetězce kvůli poškrábaným a nečitelným etiketám s čárovým kódem. Etikety společnosti inotec Barcode Security se osvědčily v praxi, návratnost investice je velice krátká", zdůrazňuje Stefan Trauer.

Inotec Barcode Security, se sídlem v Neumüsteru, má pobočky v České Republice, Francii, Nizozemí a Velké Británii. Inotec je výrobcem inovativních a vysoce kvalitních etiket s čárovým kódem nebo RFID již více než 20 let, tyto produkty se využívají zejména v oblasti identifikací pro sklady a logistiku.

<- Back to: Aktuálně