Průmysl - inotec
Feuerfeste Keramik-Etiketten für Kennzeichnungsmöglichkeiten in der Industrie

Průmysl

Použití v těžkých podmínkách vyžaduje velmi kvalitní a odolné etikety s čárovým kódem. Inotec nabízí pro tyto aplikace etikety odolné proti poškrábání a blednutí, které také odolávají působení olejů, mírných chemikálií a kyselin.Etikety inotec do vysokých teplot se používají v extrémních podmínkách, v nichž nejsou z hlediska životnosti a odolnosti postačující obvyklé etikety.

 • Keramické etikety, kovové etikety nebo fóliové etikety
 • Rozsah teplot až do 1400 °C.
 • Robustní a odolné datové nosiče pro použití v extrémních podmínkách
 • Pro mechanické upevnění, vypálení nebo nalepení
 • Různé materiály jsou také k dispozici pro vlastní tisk
 • Termotransferový tisk, fotokompoziční tisk a laserové gravírování

Aplikace:

 • Označení nástrojů
 • Označení nosičů obrobků
 • Označení dopravních prostředků (rámy, obaly
  Zvláštní typ obalů k plnění, např. mřížková krabice, palety atd.)
 • Označení desek plošných spojů
 • Označení výrobků (průmysl oceli a hliníku)
Vhodné výrobky

Ceralabel SL 600/800/1000

Etiketa z oceli a keramiky je vyrobena z nerezové a tepelně odolné speciální oceli, která je opatřena keramickou vrstvou. Keramická vrstva se potiskne v procesu termotransferu a upevní na ocelový nosič. Ocelový podklad kompenzuje křehkost keramických materiálů a umožňuje mechanické upevnění etikety pomocí šroubů, nýtů nebo svařování.

 

Ceralabel Green

Etikety z režné keramiky typu Ceralabel Green se dodávají jako cívky v nejrůznějších formátech. Jedná se o velmi flexibilní etikety, které jsou zvláště vhodné pro tvarované nebo zakřivené povrchy. Etikety se potiskují v postupu termotransferu, ale volitelně se dodávají také jako prázdné bez potisku. Po provedení speciálního vypalování jsou etikety trvale spojeny s povrchem. Tyto etikety se používají přednostně ve sklářském průmyslu pro označování trubek, válců nebo jiných skleněných výrobků a jsou dostupné pro různé teploty od 400 °C do 1200 °C.

 

Ceralabel Laser

Etikety pro označení pomocí laserového gravírování lze popsat individuálně na místě čárovým kódem nebo požadovanými informacemi. Kompozitní etikety typu LSL600/800/1000 jsou velmi odolné a lze je zcela zatěžovat hned po označení. Jsou vhodné pro identifikaci horkých povrchů a/nebo chemických procesů.

 

Celokeramika

Etikety z celokeramiky jsou vhodné pro rozsahy teplot do 1650 °C. Lze pokrýt různá teplotní rozmezí od 1000 °C do 1650 °C. Tyto etikety se používají ve výrobních procesech, které vyžadují extrémně vysoké teploty, např. výroba cementu nebo granulátů.

 

Ocelové etikety

Pro ta nejextrémnější mechanická a chemická namáhání nabízejí naše leptané ocelové etikety spolehlivé řešení. Tyto etikety lze vyrobit v každém formátu a s každým typem kódování. Čárový kód je buď zcela vyřezán, nebo vyryt do povrchu. Jsou možné individuální formáty a různé tloušťky materiálu.

 

Aktuálně

inotec Česká republika, Skladová logistika

inotec rozšiřuje svou produktovou řadu o inotag RFID řešení

31.01.2013

Značka inotec je velmi dobře známa jako inovativní...

[more]
Skladová logistika

12.listopadu 2012 … 25 km severně od Prahy … 10°C … zamračeno

10.12.2012

Nově vybudovaný sklad je právě dokončen … všichni...

[more]