Keramické etikety - inotec

Keramické etikety / Ceralabel

Keramiketikett im Feuer

Keramické etikety inotec se používají v extrémních aplikacích, v nichž obvyklé etikety nejsou dostatečně odolné nebo robustní. Hrubé zacházení nebo náročné prostředí nejsou pro etikety z keramiky žádnou výzvou. Dodávají se v různých provedeních, které disponují různými přizpůsobenými vlastnostmi pro četné aplikace a jejich požadavky, a tedy je lze trvale používat v řadě oblastí aplikací. Jako kompozitní etiketa z oceli a keramiky, celokeramická etiketa, etiketa z režné keramiky nebo etiketa k laserovému gravírování odolávají teplotám až do 1650 °C a extrémnímu chemickému zatížení kyselinami a agresivními roztoky.

Aplikace

Etiketa z oceli a keramiky je vyrobena z nerezové a tepelně odolné speciální oceli, která je opatřena keramickou vrstvou. Keramická vrstva se potiskne v procesu termotransferu a upevní na ocelový nosič. Ocelový podklad kompenzuje křehkost keramických materiálů a umožňuje mechanické upevnění etikety pomocí šroubů, nýtů nebo svařování.

Vzhledem k robustním dlouhodobým vlastnostem se etikety často používají k trvalému značení rámů, obalů a nosičů obrobků v nejrůznějších tepelných a/nebo chemických procesech.

  • Průmysl oceli a hliníku: Označení žárových kelímků u vytlačovacích strojů, označení rámů, nástrojů nebo forem ve slévárnách, označení obalů v provozech tváření kovů
  • Automobilový průmysl: Označení nosičů obrobků v lakovacích procesech a obalech v odmašťovacích zařízeních
  • Farmacie: Označování obalů ve výrobním procesu
  • Potravinářský průmysl: Identifikace stojanů k uzení a tepelné úpravě, obalů v pasterizačních zařízeních

Ceralabel SL 600/800/1000

Etiketa z oceli a keramiky je vyrobena z nerezové a tepelně odolné speciální oceli, která je opatřena keramickou vrstvou. Keramická vrstva se potiskne v procesu termotransferu a upevní na ocelový nosič. Ocelový podklad kompenzuje křehkost keramických materiálů a umožňuje mechanické upevnění etikety pomocí šroubů, nýtů nebo svařování.

 

Ceralabel Green

Etikety z režné keramiky typu Ceralabel Green se dodávají jako cívky v nejrůznějších formátech. Jedná se o velmi flexibilní etikety, které jsou zvláště vhodné pro tvarované nebo zakřivené povrchy. Etikety se potiskují v postupu termotransferu, ale volitelně se dodávají také jako prázdné bez potisku. Po provedení speciálního vypalování jsou etikety trvale spojeny s povrchem. Tyto etikety se používají přednostně ve sklářském průmyslu pro označování trubek, válců nebo jiných skleněných výrobků a jsou dostupné pro různé teploty od 400 °C do 1200 °C.

 

Ceralabel Laser

Etikety pro označení pomocí laserového gravírování lze popsat individuálně na místě čárovým kódem nebo požadovanými informacemi. Kompozitní etikety typu LSL600/800/1000 jsou velmi odolné a lze je zcela zatěžovat hned po označení. Jsou vhodné pro identifikaci horkých povrchů a/nebo chemických procesů.

 

Celokeramika

Etikety z celokeramiky jsou vhodné pro rozsahy teplot do 1650 °C. Lze pokrýt různá teplotní rozmezí od 1000 °C do 1650 °C. Tyto etikety se používají ve výrobních procesech, které vyžadují extrémně vysoké teploty, např. výroba cementu nebo granulátů.

 

Ocelové etikety

Pro ta nejextrémnější mechanická a chemická namáhání nabízejí naše leptané ocelové etikety spolehlivé řešení. Tyto etikety lze vyrobit v každém formátu a s každým typem kódování. Čárový kód je buď zcela vyřezán, nebo vyryt do povrchu. Jsou možné individuální formáty a různé tloušťky materiálu.

 

Aktuálně

inotec Česká republika, Skladová logistika

inotec rozšiřuje svou produktovou řadu o inotag RFID řešení

31.01.2013

Značka inotec je velmi dobře známa jako inovativní...

[more]
Skladová logistika

12.listopadu 2012 … 25 km severně od Prahy … 10°C … zamračeno

10.12.2012

Nově vybudovaný sklad je právě dokončen … všichni...

[more]