Skip to the navigation Skip to the content

V zásobách nebo ve skladu, na výrobcích nebo obrobcích - téměř žádná oblast každodenního života se neobejde bez kvalitních etiket s čárovým kódem. Můžete tak vždy sledovat nebo uchovávat důležité informace o výrobcích. Bezpečné a spolehlivé. Mimořádně vysoká kvalita a obzvláště dlouhá životnost - kdykoli je zapotřebí přesná a individuální identifikace pomocí štítků s čárovým kódem, je společnost inotec tím nejlepším partnerem pro každou oblast použití. Protože každý čárový kód pro individuální označování je naprosto individuální a umožňuje tak jednoznačnou identifikaci. Etikety s čárovým kódem od společnosti inotec jsou k dispozici v téměř všech myslitelných typech a také v nesčetných tvarech a barvách - máme správné etikety pro každou oblast použití.

 

VÝHODA ŠTÍTKŮ S ČÁROVÝM KÓDEM INOTEC

  • Všestranné a flexibilní použití
  • Digitální tisk, termotransferový tisk a fototypování 
  • Také jako hygienické a robustní řešení pro vlisování do formy 
  • Kovové etikety pro maximální zatížení
  • Možnost všech typů čárových kódů 
  • Code 2/5 Interleaved, Code 39 a 128 
  • Kód EAN 128 nebo šedé kódování GS1.128 v GS1 128 
  • Datamatrix a GS1 Datamatrix

Čárový kód je optoelektronicky čitelné písmo sestávající z rovnoběžných čar a mezer různé šířky. Pojem "kód" v tomto případě neznamená šifrování, ale reprezentaci dat v binárních symbolech. Data čárového kódu jsou čtena strojově pomocí snímačů čárových kódů nebo kamer a informace jsou dále zpracovávány.

 

 

Různé typy čárových kódů

Existují typy 1D čárových kódů se dvěma šířkami pruhů a typy s více šířkami pruhů. Čárový kód by měl mít určitou minimální výšku, která je v některých případech standardizovaná. Kromě toho je standardizován i poměr šířky mezi úzkými a širokými pruhy, který se podle normy pohybuje od 1:1,8 do 1:3,4 (obvykle by se mělo používat pouze 1:2,0 až 1:3,0, širší rozsah jsou povolené tolerance). Kódy s více šířkami pruhů mají obvykle šířky pruhů, které se zvětšují vždy o jeden modul. Také před a za kódem musí být ponechána mezera - tzv. tichá zóna - aby bylo možné kód správně dekódovat. Čáry se často označují anglickým slovem "bars", mezery slovem "space". První a poslední znak je obvykle znakem začátku nebo konce, podle kterého může čtečka určit jednak typ čárového kódu, jednak směr čtení.

Existuje však také například Pharma Code nebo Laetus Code bez znaků start a stop. U jiných kódů, jako je kód EAN, jsou počáteční a koncové znaky stejné a směr čtení je určen jedinečností kódových slov s ohledem na čtení dopředu nebo dozadu. 

 

Existuje však také například Pharma Code nebo Laetus Code bez počátečních a koncových znaků. U jiných kódů, jako je kód EAN, jsou počáteční a koncové znaky stejné a směr čtení je určen jedinečností kódových slov s ohledem na čtení dopředu nebo dozadu. 

 

Čárové kódy pro speciální aplikace

Speciální aplikace vyžadují zvláštní formu některého z typů čárových kódů. Kód může být například nadčtvercový, tj. vyšší než široký. To umožňuje přečíst kód v libovolné poloze dvěma skenery umístěnými v pravém úhlu k sobě. Toho se využívá například na visačkách zavazadel leteckých společností. Dalším typem je kód ve tvaru písmene T. Zde jsou dva kódy se stejným obsahem vytištěny ve tvaru písmene T vůči sobě. Zde je možné číst ve všech směrech jedním skenerem.

 

Štítky s čárovým kódem pro každou výzvu

Vždy máme to správné řešení. Pro každou výzvu. Testováno v nejnáročnějších podmínkách a použito milionykrát - postaráme se o to, abyste se nemuseli obávat. Od výzkumu přes výrobu a instalaci až po speciální školení a dlouhodobý servis. Vždy individuální a vždy Made in Germany. A pokud něco ještě neexistuje, najdeme řešení společně.

Řešení čárových kódů pro každou výzvu

Vždy máme správné řešení. Pro každou výzvu. Testováno v nejnáročnějších podmínkách a použito milionykrát - postaráme se o to, abyste se nemuseli obávat. Od výzkumu, výroby a instalace až po speciální školení a dlouhodobý servis. Vždy individuální a vždy Made in Germany. A pokud něco ještě neexistuje, najdeme řešení společně.

 

Etikety inotec s čárovým kódem: naše prémiové produkty