Skip to the navigation Skip to the content

Ať už v nemocnicích nebo laboratořích, u zdravotnických výrobků nebo ve farmaceutickém průmyslu: správné a jasné značení nejen usnadňuje práci ve zdravotnickém prostředí, ale může také zachránit životy. Neustále se zvyšující právní a regulační požadavky na zdravotnické výrobky a léky, které zajišťují, aby se pacientům dostalo vždy té nejlepší možné péče, znamenají rostoucí tlak na náklady v nemocnicích a na klinikách.

Čárové kódy a RFID od společnosti inotec mohou pomoci. Můžete se spolehnout na naše dlouholeté zkušenosti a širokou škálu etiket speciálně přizpůsobených výzvám zdravotnického sektoru. Bez ohledu na to, jaké mechanické, tepelné nebo chemické namáhání je třeba překonat, společně najdeme řešení na míru pro značení vašich zdravotnických prostředků. Nabízíme poradenství, vývoj a výrobu jako kompletní balíček - od etiket na krevní vaky a vzorky až po bezpečnostní plomby proti neoprávněné manipulaci. Můžeme vám také poskytnout informace o identifikaci v rámci UDI (závazná směrnice EU o identifikaci prostředků).

VÝHODY SPOLUPRÁCE SE SPOLEČNOSTÍ INOTEC

 • Individuálně přizpůsobená řešení pro všechny nejnovější výzvy (sledování zboží, ochrana výrobků, jedinečné číslování a ochrana proti neoprávněné manipulaci)
 • Značení pro implementaci platných směrnic (např. UDI), lepidla s certifikací ISEGA, zdravotně nezávadná a bezdifúzní
 • Odolné a trvanlivé etikety pro náročné použití bez změny povrchu výrobku
 • Testování produktů v našem Kompetenčním centru pro etikety
 • Poradenství, kompletní servis a dlouhodobá podpora od našich odborníků

UDI: nové povinnosti pro označování zdravotnických prostředků

Přechodné období již dávno skončilo: od května 2021 musí být všechny zdravotnické prostředky označeny jedinečným pořadovým identifikačním číslem výrobku, počínaje třídou III. Toto číslo bude umístěno na výrobku a/nebo obalu výrobku v digitálně čitelné podobě (např. jako kód datové matice). Třídy II a I budou následovat později. Zůstaňte o krok napřed s čárovými kódy a RFID společnosti inotec. Můžeme vám poskytnout řešení v souladu s UDI pro všechny zdravotnické výrobky, od jednotlivých etiket pro jedinečnou identifikaci až po kompletní produktové etikety. Individuálně přizpůsobitelné požadavkům na míru a zcela flexibilní, pro vlastní tisk nebo předtištěné od nás. Nebo se chopte své šance hned teď a proměňte požadavky UDI ve skutečnou konkurenční výhodu: optimalizujte své procesy v oblasti nákupu, logistiky a výroby díky přehlednému značení a zajistěte si bezproblémové fungování také v budoucnu například pomocí moderní technologie inteligentních etiket RFID a zůstaňte tak o krok napřed před konkurencí.

 

Správné etikety pro skladové zásoby a zdravotnické výrobky

Pro trvalé značení a jeho plnou sledovatelnost, pro krevní vaky nebo vzorky. Můžeme nabídnout různá řešení, z nichž každé je přizpůsobeno potřebám daného produktu. Etiketa tak bude zvolena v závisloti na jeho použití. Je take rozdíl mezi identifikací pomocí laserového gravírování a identifikací pomocí čárového kódu a RFID). Obě varianty jsou odolné proti poškrábání a chemikáliím a lze je použít na nejrůznějších materiálech, i na velmi malých plochách. Porovnali jsme výhody a nevýhody obou metod.

 

Identifikace laserovým gravírováním

Identifikace digitálními etiketami

Výhody

 • Lze automaticky integrovat do výrobních linek se stávajícím zařízením
 • Identifikaci lze provádět rychle a just-in-time
 • Široká škála použití 
 • Šetrné k životnímu prostředí, protože není potřeba žádná fólie ani lepidlo

Výhody

 • Velmi dobrá odolnost na nejrůznějších druzích povrchů 
 • Žádné poškození povrchu etiketou 
 • Velmi dobrá čitelnost díky maximálnímu kontrastu 
 • Možnost barevného provedení a stylizace 
 • Kompletní servis: poradenství, tisk a záruka kvality

  

Nevýhody

 • Vysoké pořizovací náklady na zařízení 
 • Nutné školení personálu 
 • Etiketování včetně řízení kvality musí být prováděno v prostorách podniku
 • Identifikace pomocí digitálních ofsetových etiket inotec

Nevýhody

 • Nelze použít k čištění v autoklávech (např. chirurgických) 

Přestože je laser obzvláště užitečný pro kódování produktů, které vyžadují velmi intenzivní čištění, jako jsou například chirurgické nástroje, naše etikety jsou vhodné prakticky pro všechny ostatní lékařsko-technická použití. Mnohé z těchto nástrojů lze samozřejmě identifikovat pomocí laseru, zatímco v některých případech může mít smysl identifikovat chirurgické nástroje pomocí řešení RFID. Nicméně etikety inotec nabízejí mnoho výhod: jsou nejen odolné vůči teplu a chladu, ale také certifikované ISEGA, zdravotně nezávadné a lze je dokonce vyrábět just-in-time v procesu samotisku. Použití etiket inotec na lékařských přístrojích je jen jedním z možných způsobů použití, etikety mohou mít význam také v oblasti řízení činností zaměřených na pacienty, sledování majetku, ochraně produktů nebo správě spotřebního materiálu.

 

Dobrá rada: Značení od společnosti inotec pro nemocnice, laboratoře a lékařské ordinace

 

Způsob, který zvolíte pro značení a implementaci směrnice UDI, závisí do značné míry na prostředcích a výrobcích, které mají být označeny. Proto v tuto chvíli nemůžeme a ani nechceme vydávat obecná doporučení. Jak lasery, tak etikety mají svůj smysl a nabízejí bezpečné a účinné možnosti značení. Nicméně rozsáhlé možnosti, které dnes nabízejí čárové kódy a RFID, činí etikety mimořádně atraktivními zejména pro lékařský a farmaceutický průmysl. S našimi etiketami, které jsou individuálně přizpůsobeny vašim potřebám a které předem důkladně testujeme v našem Kompetenčním centru pro štítky, nejen implementujete platné právní požadavky, ale zároveň optimalizujete své interní procesy. Nechte si nezávazně poradit od našich zkušených odborníků a investujte do bezpečnosti svých produktů a budoucnosti své společnosti.